دات نت نیوک

نمایشگاه مجازی میراث پزشکی

| اندازه قلم     
 
 
ارسال ایمیل print
نمایشگاه مجازی میراث پزشکی

همزمان با هفته پزشک نمایشگاه «میراث پزشکی» به صورت مجازی در سایت باغ موزه قصر افتتاح شد.


 

به گزارش روابط عمومی باغ موزه قصر،نمایشگاه میراث پزشکی، با هدف نکوداشت ابن سینا و زکریای رازی، دو دانشمند برجسته حوزه طب و داروی جهان اسلام در سایت باغ موزه قصر افتتاح شد.

این نمایشگاه گوشه‌ای از مهمترین اکتشافات و دستاوردهای دانشمندان ایرانی مسلمان و سهم بزرگ آن‌ها در ایجاد تحولات دانش بشری در زمینه پزشکی، روش‌های بهداشتی و درمانی و تجربیات علمی و عملی‌شان را با تکیه بر آثار برگزیده گنجینه خطی کتابخانه ملی ملک در معرض دید علاقه‌مندان می‌گذارد.

 

کتاب «القانون فی الطب»، یکی از سه کتاب مهم پزشکی دوره اسلامی است که در آن «ابن سینا» طبیب نام آشنای ایرانی، با ساختاری منطقی گزارشی مفصل از پزشکی دوران اسلامی و مباحث نظری آن داده است. در این میان نسخه‌ خطی از این اثر که قدمت آن به سال ۵۹۱ هجری قمری برمی‌گردد، در این نمایشگاه معرفی شده است.

همچنین تصویر نسخه خطی از رساله «شرح القانون» تألیف «علی‌بن‌ابی‌الحزم‌ابن‌نفیس» که توسط «محمدبن‌محمدقطب‌طبیب» در سال ۸۳۳ قمری کتابت شده، در این نمایشگاه قابل مشاهده است. ابن نفیس؛ پزشک مشهور ایرانی است که در این رساله علاوه بر گزارش و توضیح نقاط مبهم کتاب قانون ابن سینا، دستاوردهای پزشکی خود را نیز به قانون افزوده است.

 

علاقه‌مندان برای مشاهده نمایشگاه «میراث پزشکی» می توانند از 7 تا 17 شهریور ماه به سایت باغ موزه قصر به نشانیwww.qasr.ir مراجعه نمایند.

 

برای ورود به نمایشگاه کلیک کنید

> ایجاد شده توسط:h.azimi
>دسته بندی:
تعداد بازدید 653 مرتبه امتیاز : rating
تگ ها:
 
 
 
  نظرات

نظری وجود ندارد.